Parama dėkojame
Sprogimas

Vandens siurblių inovacijos ir naujovės – kaip pasirinkti tinkamiausią?

siurblysRinkoje parduodama nemažai skirtingų vandens siurblių. Tai gali būti giluminiai, fekaliniai, drenažiniai variantai. Žinoma, egzistuoja gerokai daugiau siurblių tipų. Renkantis tinkamą variantą svarbu išmanyti įrenginių panaudojimo galimybes. Be to, rinkoje nuolat atsiranda naujoviškų siurblių, pasižyminčių moderniais sprendimais. Visgi, didelėje pasiūloje nesunku pasiklysti, ypatingai tuomet, jeigu apie šiuos įrenginius beveik nenusimanote. Taigi – kaip pasirinkti tinkamą siurblį? Kokie variantai šiuo metu yra populiarūs? 

Kaip išsirinkti tinkamiausias furnitūros tvirtinimo detales?

stalasBaldų plokščių tvirtinimo detalėsdažniausia yra trijų rūšių – metalinės, plastikinės  ir medinės. Nuo jų tiesiogiai priklauso baldo stabilumas, mobilumas ir nepriekaištinga išvaizda. Šių detalių pagrindą sudaro varžtai, veržlės, medsraigčiai, lankstai, jungiamieji kampai bei lankstymo mechanizmai. Be tvirtinimo detalių furnitūros rinkoje dar figūruoja baldų kojelės, rankenėlės ir įvairūs baldams skirti aksesuarai.

„Rheinmetall“ gamyklą svarstoma statyti universiteto valdomoje žemėje Radviliškio rajone

rheinmetallHenningKaiserdpapicturealianceVokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ amunicijos gamyklą svarstoma statyti Radviliškio rajone, netoli Baisogalos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) valdomoje valstybinėje žemėje.

Su tuo susijusią informaciją BNS patvirtino septyni šaltiniai, didžioji dalis kurių kalbėjo su anonimiškumo sąlyga.

Ūkininkai ir mokslininkai sutaria: bearimės žemdirbystės nauda akivaizdi, tačiau reikalingos žinios

akivaizdiŪkininkai, ieškodami racionaliausių ūkininkavimo sprendimų, vis dažniau vietoje tradicinės arimo praktikos imasi bearimio žemės ūkio kultūrų auginimo. Praeitų metų pasėlių deklaracijose bearimiu būdu auginamų kultūrų plotai viršijo 1,2 mln. ha plotą ir sudarė apie 65 proc. visos dirbamos žemės. Nors bearimis būdas ūkininkauti yra patrauklus savo efektyvumu, tačiau jį įvaldyti yra nepaprasta – reikia sukaupti daug žinių, įgyti naujų įgūdžių ir net pakeisti mąstymą apie ūkininkavimą.

Seimas svarstys pasiūlymą didinti baudas už žalą gamtai, konfiskuoti pažeidimo įrankius

gamtaiSeimas po pateikimo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso ir Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma baudas diferencijuoti pagal pažeidimo mastą, daromą neigiamą poveikį aplinkai, griežtinti baudas fiziniams asmenims ir nustatyti atsakomybę juridiniams asmenims už pažeidimus gyvosios gamtos srityje, ūkinės ir kitos veiklos vykdymą nesilaikant aplinkosauginių reikalavimų.

Žuvinte – tikras paukščių rojus

rojusĮsibėgėjantis pavasaris Žuvinto apylinkėse visuomet būna įspūdingas. Vienos praskrendančių paukščių rūšys keičia kitas, nesnaudžia sugrįžę į perimvietes sparnuočiai – čia kaskart gali išgirsti pačių įvairiausių naujų balsų.

Kaip tvarkyti žaliąsias atliekas, kad nekiltų žolės gaisrai?

gaisraiPavasariniai aplinkos tvarkymo darbai pačiame įkarštyje: grėbiami pernykščiai lapai, šalinami sudžiūvę augalų likučiai, karpomos šakos. Šių gamtinės kilmės atliekų gyventojai, nepaisydami aplinkosaugininkų įspėjimų, vis dar dažnai atsikrato užkurdami laužą, o ugnis gali greitai persimesti į sausą žolę. Aplinkos ministerija primena, kad žolės deginimas kelia didelių pavojų. 

Pavasaris – palankiausias metas didinti miškų plotus

plotusAplinkos ministerija informuoja, kad šį pavasarį šalies miškų plotams didinti fiziniams asmenims ir savivaldybėms bus skiriama finansinė parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės ,,Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį ,,Miško veisimas“.

Įveisus mišką bus mokama vienkartinė kompensacinė išmoka už įveistą mišką ir 12 metų – kasmetinė  kompensacinė išmoka už įveisto miško priežiūrą, apsaugą ir ugdymą. Išmokų dydis priklauso nuo veisiamų medžių rūšių ir taikomų miško apsaugos priemonių.

Lietuvoje stebimas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis

padidejesNuo sekmadienio Lietuvoje stebimas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, praneša Aplinkos apsaugos agentūra (AAA).

Antradienio popietės duomenimis, daugiau nei du su puse karto kietųjų dalelių KD10 paros ribinė vertė viršyta Vilniuje, Panevėžyje, Šiauliuose, Kėdainiuose, daugiau nei tris kartus – Kaune, Jonavoje.

Tyrimas: baltarusiška mediena toliau patenka į Lietuvą ir visą ES

medienaBaltarusiška mediena ir toliau patenka į Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos (ES) valstybes, taip apeinant jai Vakarų taikomas sankcijas, skelbia tyrėjai. Pasak Baltarusijos tyrimų centro kartu su Lenkijos leidiniu „Gazeta Wyborcza“ atlikto tyrimo, oficialus jos eksportas vien iš Kazachstano į Lenkiją pernai išaugo penkis kartus – nuo 14 mln. iki beveik 68 mln. eurų. 

Kodėl verta rinktis patikimą buitinę techniką?

buitisRenkantis buitinę techniką, patikimumas turėtų būti vienas iš pagrindinių kriterijų. Patikima buitinė technika ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir yra ilgalaikė investicija, kurią verta apsvarstyti. Įsigyjant patikimus prietaisus, galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų, taip pat prisidėti prie tvaraus gyvenimo būdo.

Rajonuose duris atvers NŽT asmenų aptarnavimo kabinetai

nztSiekiant padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą,  nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.

Vibro plokščių nuoma: ką svarbu žinoti apie grunto tankinimo įrangą?

vibroVis delsiate pradėti kraštovaizdžio tvarkymo ar grindinio klojimo darbus? Ką gi, laukti nebereikia – pavasaris tam išties puikus metas. Puikiai suprantame, kad esant didžiulei profesionalios statybinės technikos pasiūlai, gali būti sunku apsispręsti, kokią grunto tankinimo įrangą rinktis. Todėl šiame straipsnyje norime išsamiai papasakoti, kuo naudinga vibro plokščių nuoma ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis grunto tankinimo įrangą.

Renkantis sklypą būsimam namui būtina apmąstyti, kaip teks tvarkyti susidariusias nuotekas

nuotekInternete galima rasti daugybę patarimų, kaip tinkamai išsirinkti sklypą namo statybai. Žmonės renkasi savo svajonių namus, galvodami ir apie gražų kraštovaizdį, ir apie kelių infrastruktūrą, ir apie saugią kaimynystę, ir apie atstumą iki didmiesčių.  Aiškinamasi, ar brangu bus prisijungti ir prie elektros, ir dujų tinklų.

Tačiau nereikėtų pamiršti ir dar vieno svarbaus dalyko: ar bus galimybė prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Todėl kiekvienas, svajojantis apie nuosavo namo statybas, iš anksto turėtų atlikti nesudėtingus namų darbus. Būtina prisiminti, kad išleisti nuotekas į centralizuotus nuotekų tinklus  kainuoja gerokai pigiau negu tinkamai eksploatuoti individualių nuotekų sistemas.

Energetikos strategijoje – didesnė gamyba ir vartojimas, vandenilis, branduolinė energija

energija2050 metais Lietuva turėtų pasigaminti ir suvartoti 74 teravatvalandes (TWh) elektros, taip pat tapti energijos produktus, tarp jų ir vandenilį, eksportuojančia šalimi, skelbiama atnaujintoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje. 

Energetikos ministerijos parengtame dokumente numatyta galimybė po 2030-ųjų šalyje vystyti mažos galios branduolinius reaktorius. 

„Alvora“ pralaimėjo ginčą su vyriausybine komisija dėl teisės remontuoti dujotiekius

dujotTeisėsaugos akiratyje atsidūrusi ir nepatikima pripažinta energetikos objektų statybos bendrovė „Alvora“ pralaimėjo ginčą su vyriausybine strateginių įmonių sandorius tikrinančia komisija dėl jos sprendimo neleisti pasirašyti magistralinių dujotiekių priežiūros ir remonto sutarties su valstybės valdoma bendrove „Amber Grid“. 

Pradeda veikti griežtesnė į Lietuvą įvežamų grūdų kontrolė

gruduĮsigaliojus Žemės ūkio ministerijos iniciatyva pakeistiems teisės aktams, kovo 18 d. pradeda veikt i griežtesnė į Lietuvą iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolė. Artimiausiu metu bus priimti nauji sprendimai dėl dar griežtesnės kontrolės.

„Rheinmetall“ patvirtino apie planus Lietuvoje statyti artilerijos amunicijos gamyklą

rheinmetallHenningKaiserdpapicturealianceVokietijos gynybos pramonės milžinė „Rheinmetall“ ketvirtadienį pirmą kartą patvirtino savo ketinimus Lietuvoje statyti artilerijos amunicijos gamyklą.

„Nauja gamykla bus pastatyta Ukrainoje, dar viena artilerijos amunicijos gamykla taip pat bus pastatyta Lietuvoje“, – spaudos konferencijoje Vokietijoje ketvirtadienį sakė „Rheinmetall“ vadovas Arminas Pappergeris (Arminas Papergeris), pristatydamas bendrovės 2023 metų rezultatus.

Europos Komisija paskelbė komunikatą, kaip valdyti klimato kaitos rizikas Europoje

rizikasEuropos Komisija (EK), reaguodama į Europos aplinkos agentūros atliktą Europos klimato kaitos rizikos vertinimą ir norėdama padėti ES ir jos valstybėms narėms valdyti šią riziką, paskelbė komunikatą dėl klimato rizikos valdymo Europoje, kuriame pateikė konkrečius pasiūlymus. 

EK atkreipė dėmesį, kad norint išlaikyti ir atkurti ekosistemų atsparumą reikės išsaugoti maždaug 30-50 proc. Žemės sausumos, gėlo vandens ir vandenynų ekosistemų. Kartu su valstybėmis narėmis bus parengtos gairės, kaip kurti klimato kaitai atsparius kraštovaizdžius numatant miškų pažeidimų prevenciją ir jūrų ekosistemų apsaugą.

Tautinio paveldo produktų kūrėjai gali kreiptis paramos

paveldoTautinio paveldo produktų kūrėjai kviečiami teikti paraiškas gauti valstybės paramą tautinio paveldo produktams saugoti, populiarinti ir realizuoti. Šio kvietimo paraiškoms finansuoti skiriama 147 000 Eur. Didžiausia galima pagalbos suma, skiriama vienam pareiškėjui vieniems metams – 5 000 Eur.

Tautinio paveldo veiklos finansavimo tikslas – populiarinti tradicinius amatus ir tautinio paveldo produktus, skatinti jų saugojimą ir realizavimą, formuoti patrauklų tautinio paveldo produktų įvaizdį šalyje ir užsienyje.

Kaip pasirinkti masalą žuvims?

masalaszuvimsTinkamo masalo pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių sėkmingos žvejybos žingsnių. Visgi, tai padaryti ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Norint teisingai parinkti masalą svarbu žinoti, kuo maitinasi skirtingos žuvys. Tačiau jų mitybos racionas kartais priklauso nuo konkretaus vandens telkinio ypatumų arba sezoniškumo. Taigi – kaip pasirinkti tinkamą masalą žuvims? Į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia?

Pernai Lietuva eksportavo 5 kartus daugiau jautienos

jautienosPraėjusiais metais gyvūninės produkcijos eksportas iš Lietuvos į trečiąsias šalis augo beveik penktadaliu, šviežios mėsos eksportas iš Lietuvos padidėjo 15 proc. Labiausiai išsiskyrė jautienos eksporto pokyčiai – į trečiąsias šalis šios mėsos išvežta gerokai daugiau, nors kiaulienos eksportas ženkliai sumažėjo.  

Aukštos kokybės laistymo įranga sodo augalams

sodassusuolliuIeškote naujos, efektyvios laistymo įrangos? Atėjo metas pakeisti senus laistymo įrankius naujais. Nauja laistymo įranga leis mėgautis dar greitesniu bei patogesniu laistymu ir sutaupyti kur kas daugiau laiko. Jeigu Jūsų sodas didelis ir laistymui reikia daug kasdienių pastangų, metas pagalvoti apie kur kas patogesnius laistymo sprendimus. Daugiau apie tai sužinosite skaitydami šį straipsnį.

Miško biologijos ekspertas prof. dr. Gediminas Brazaitis: Ugnis gali padėti išsaugoti pušynus, kurtinius ir šilagėles

pusynusUgnis tam tikrais atvejais gali būti naudojama kaip gamtotvarkos priemonė, padedanti miško ekosistemoje išnaikinti invazinius augalus, kenkėjus ir išsaugoti retas, nykstančias rūšis, teigia mokslininkai.

Moksliškai pagrįsta nedidelio masto, mažo intensyvumo gaisro imitacija, kurią atlieka aplinkosaugininkai, vadinama kontroliuojamu deginimu. Šis metodas taikomas tik specifinėse miško buveinėse, kurioms ugnies pažaida reikalinga buveinės formavimuisi, o buvusi gaisravietė sukuria sąlygas augti kai kuriems augalams ir įsikurti gyvūnams.

„Lietuvoje ugnis miške yra tabu, todėl dirbtinai sukeltą gaisrą daugelis vertina kaip akibrokštą. Žmonėms sunku suprasti, kad išdeginama tik miško paklotės dalis. Tai daro specialiai apmokyti darbuotojai, aprūpinti reikiama technika, taip užtikrinama, kad gretimi medynai bus saugūs. Paklotė deginama kai yra šiek tiek drėgna, todėl ugnis nėra intensyvi ir medžiai lieka sveiki, o nudeginama tik tai, kas trukdo tam tikroms rūšims įsikurti“, – aiškina Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos profesorius Gediminas Brazaitis.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode