Aplinkosaugininkai ragina rinktis atsakingai užaugintas eglutes arba jų šakas

eglutesArtėjant vienoms gražiausių ir laukiamiausių metų švenčių – Kalėdoms – vis labiau įsibėgėja prekyba eglutėmis. Kviečiame įsigyti miškininkų atsakingai užaugintus šventinius medelius, persodintus į vazonėlius saugant jų šaknis, arba pasinaudoti nemokama eglišakių dalijimo akcija ir taip prisidėti prie tvaraus miško išteklių naudojimo.

Viskas apie tai, ką reikia žinoti, norint atsivežti augintinį iš užsienio

augKetinantys įsigyti augintinį iš užsienio turi žinoti, kad į Lietuvą įsivežti šunį, katę ar šešką galima tik tuomet, jei jis paženklintas, vakcinuotas nuo pasiutligės ir turi tinkamus dokumentus. Bene paprasčiausia yra įsivežti augintinį iš oficialaus veislyno, nes gyvūnas jau būna sulaukęs tinkamo meto keliauti, vakcinuotas, ženklintas ir turi dokumentus. Tačiau kiekvienas būsimas augintinio šeimininkas turi žinoti visus jo įvežimo į Lietuvą reikalavimus, kad lemiamu momentu netektų gyvūno palikti svečioje šalyje.

Išmanaus apšvietimo jūsų namams sprendimai gyvenimo palengvinimui

Tikriausiai daugeliui jūsų pažįstama situacija, kai patogiai atsisėdus prie televizoriaus ekrano ar jaukiai įsitaisius šiltoje lovoje, visiškai nebesinori keltis išjungti kitame kambaryje paliktos šviesos, tiesa? Tikriausiai tada ne vienam šmėsteli mintis, – „kad taip galėčiau šviesą išjungti balsu arba išmaniuoju telefonu“.

Baigėsi akcija „Lašiša“: nustatyti 182 pažeidimai

lasisaPer pustrečio mėnesio trukusią akciją „Lašiša“ aplinkosaugininkai surengė 316 reidų ir patikrino 1929 žvejus mėgėjus. Nustatyti 135 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (88 iš jų šiurkštūs), 6 verslinės žvejybos ir 41 kito pobūdžio pažeidimas, paimti 182 įrankiai. Aktyviausi pareigūnai bus paskatinti aplinkos ministro padėkomis.

Transportuos didžiausią Lietuvos istorijoje krovinį

AB „ORLEN Lietuva“ su kompanija „Mammoet“ pasirašė sutartį dėl 1800 tonų reaktoriaus, skirto naujo naftos perdirbimo produktų gamyklos, įsikūrusios Lietuvos šiaurės vakaruose, įrenginio statybai, transportavimo. 2023 m. rugpjūčio mėnesį 100 metrų ilgio, 6,5 metrų pločio ir 10 metrų aukščio krovinys bus gabenamas apytiksliai 150 kilometrų ilgio maršrutu iš Klaipėdos uosto į Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklą.

Pakeiskite virtuvės maišytuvą ir džiaukitės kitokiu namų stiliumi

Virtuvės maišytuvai gali būti pirmas žingsnis norint pakeisti būsto stilių ir vyraujančią tematiką. Maišytuvas yra tik vienas iš daugelio namų elementų, tačiau pastarieji sutinkami erdvėse, kurias mato visi. Ypatingai šis pokytis reikšmingai jaučiamas virtuvėje, kur bent kartą per dieną susiburia visa šeima, vyksta šventės ir lankosi svečiai.

Gyventojai galės nemokamai atsikratyti asbesto atliekų

nemBaigėsi kvietimas savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 50 paraiškų iš 53 savivaldybių daugiau kaip 2 mln. eurų sumai.

Kodėl kyla ir krinta elektros kainos?

Pastaruoju metu žiniasklaidos puslapiais nuskriejo žinios apie sparčiai kylančias elektros kainas. Artėjant ilgam šaltajam laikotarpiui, brangstanti energija gąsdina ne vieną. Elektros kainos išaugo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje dėl padidėjusios paklausos ir dujų, naudojamų elektros gamyboje, trūkumo. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines elektros kainų augimo ir svyravimo priežastis bei tai, kaip pasinaudoti konkurencinga elektros rinka.

 

 

Nuo kitų metų – saugesnės tatuiruotės ir ilgalaikis makiažas

saugesNuo 2022 m. ES bus ribojamas daugiau nei 4 tūkst. tatuiruočių dažuose ir ilgalaikio makiažo priemonėse esančių pavojingų cheminių medžiagų, kurios sukelia vėžį, genetines mutacijas, neigiamai veikia reprodukcinę sveikatą, dirgina ir jautrina odą, naudojimas. Pavyzdžiui, tam tikri azodažai, kancerogeniniai aromatiniai aminai, policikliniai aromatiniai angliavandeniliai (PAH), metalai ir metanolis. Tai numato REACH (cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų) reglamentas.

Kada akumuliatoriniai įrankiai yra geriau už laidinius?

Kai renkatės elektrinius įrankius, dažniausiai dilema kyla dėl to, ar geriau rinktis akumuliatorinį, ar laidinį variantą. Tiek vieni, tiek kiti turi savo privalumų, tačiau šį straipsnį norėtųsi skirti apžvalgai, kodėl akumuliatoriniai įrankiai galbūt yra jums tinkamesni. Apžvelgsime pagrindinius jų privalumus ne tik iš savęs, bet ir lyginant su laidine įranga.

Tvirtos ir kokybiškos Carttara pakavimo dėžės

Ieškote patikimiausių pakavimo sprendimų? Carttara“ pakavimo dėžės – tai puikus pasirinkimas, leisiantis laisvai ir patogiai įgyvendinti kone visus pakavimo poreikius. Skaitydami toliau sužinosite apie platų kokybiškų dėžių pasirinkimą ir galėsite atrasti tai, kas idealiai atitiks Jūsų pageidavimus. Esant poreikiui, bus įgyvendinti unikalūs pakavimo sprendimai.

Ūkyje įdarbinti užsieniečius bus paprasčiau

paprasŪkininkai vis garsiau skundžiasi, kad trūksta darbuotojų, tačiau situacija keisis – jau kitąmet šalies ūkiuose įdarbinti užsieniečius bus paprasčiau. Užimtumo tarnyba atsižvelgė į Žemės ūkio ministerijos bei žemdirbių prašymus ir į Profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą įtraukė dar 8 žemės ūkio sektoriaus profesijas.

Keičiamas pasenęs Buhalterinės apskaitos įstatymas

pasenesŠiandien Seimas pritarė Finansų ministerijos siūlymui pakeisti Buhalterinės apskaitos įstatymą, iš esmės atnaujinant jo nuostatas. Didžiausių pokyčių sulauks su skaitmeninimu susiję apskaitos tvarkymo ir organizavimo procesai, subjektams bus suteikta daugiau laisvės organizuoti apskaitą ir pasirinkti reikalingas vidaus kontrolės priemones. Tuo pačiu atnaujinamas ir aktualumą praradęs įstatymo pavadinimas ir susijusios sąvokos. Nuo šiol jis vadinsis – „Finansinės apskaitos įstatymas“, o vietoje „buhalterio“ sąvokos bus naudojama „apskaitą tvarkantis asmuo“ suprantant, kad apskaitą tvarkantiems asmenims subjekte gali būti pavedamos labai skirtingos ir įvairios funkcijos, atitinkamai skirtis ir pareigybės pavadinimas.

Prekybos centrų lentynose populiariausi lietuviški maisto produktai

produktaiŠalies parduotuvėse daugėja lietuviškų produktų – dėl vietos ant lentynų jie drąsiai konkuruoja su importiniais. Tokią išvadą padarė Žemės ūkio ministerija, išanalizavusi VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus įvairių produktų grupių kilmės tyrimus. Apie tai, kokių lietuviškų produktų parduotuvėse daugėja, kalbamės su Žemės ūkio ministerijos Strateginio planavimo departamento Ekonominės analizės skyriaus vedėju Evaldu Pranckevičiumi.

Prasidėjo nauja aplinkosauginė akcija „Miškas“

miskasLapkričio 20 d. prasidėjo nauja aplinkosauginė akcija „Miškas“. Iki gruodžio 24 d. miškų kontrolės specialistai organizuos reidus šalies miškuose, tikrins eglučių pardavimo vietas. Akcijos tikslas – prieš artėjančias žiemos šventes apsaugoti eglutes ir mišką nuo neteisėtų kirtimų.

Kokie pokyčiai laukia vandens gręžinius turinčių gyventojų? Išsklaidome mitus

mitusŠią savaitę Seime po svarstymo pritarus Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo projektui, socialinių tinklų erdvėje pasirodė nepagrįstų baimių ir mitų apie šio įstatymo tikslą.

Informuojame, kad nelegalių gręžinių savininkams svarstomos pataisos siūlo ne sankcijas, o amnestiją.

Natūralioms upių vagoms atkurti – konkretus veiksmų planas

atkurtiJau įsigaliojęs Veiksmų planas upių vientisumui atkurti ir hidroelektrinių neigiamam poveikiui mažinti, kurį parengė Aplinkos ministerija, numato priemones upėms grąžinti į jų natūralias vagas, atkurti jose prarastus ruožus žuvų populiacijoms stiprinti ir savaiminę ekosistemų reguliaciją. Siekiant šių tikslų daug dėmesio skiriama užtvankoms pašalinti. Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, užtvankų šalinimas pastebimai pagerina upių ekologinę būklę.

Skatinami žalieji pirkimai statybų sektoriuje: žaliai bus galima įsigyti renovacijos ir griovimo paslaugas

griovimoAplinkos ministerija, siekdama skatinti žaliuosius pirkimus statybų srityje, patikslino žaliųjų pirkimų aplinkos apsaugos kriterijus statybos darbams ir projektavimui. Produktų, kurių viešiesiems pirkimams taikomi aplinkos apsaugos kriterijai, sąrašas papildytas renovacijos ir griovimo darbais. Be to, parengti žaliųjų pirkimų kriterijai kurui ir elektrai. 

Aplinkosaugininkai ragina nedovanoti gyvūnų, jie nėra gyvi „žaisliukai“

gyvunuVėžliai, gyvalazdės, gyvatės, varlės, šinšilos, žuvytės, driežai, vorai ir kiti laukiniai gyvūnai, kuriuos galima auginti namuose, žavi ir vaikus, ir suaugusius. Jie dovanojami ir Kalėdoms. Aplinkosaugininkai įspėja „gyvų“ dovanų vengti, nes tinkamai pasirūpinti tokiu augintiniu – didelė atsakomybė. Be to, būtina įsitikinti, ar gyvūnas nėra invazinės, saugomos rūšies, nes jiems  taikomi specifiniai reikalavimai.

Kodėl verta rinktis linoleumą?

Daugumai linoleumas asocijuojasi su sovietiniu butu, kuris tuo metu buvo populiarus dėl savo patvarumo ir pigumo. Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugėja įvairiausių grindų dangų medžiagų, todėl linoleumas vis nukeliamas į sąrašo apačią. Tačiau iš tiesų linoleumas turi savų pliusų, kurie jums turėtų padėti apsvarstyti galimybę apie šios grindų dangos pasirinkimą. 

Siūlomos Aplinkos apsaugos įstatymo pataisos leistų griežtinti atsakomybę už aplinkosauginių reikalavimų nesilaikymą

nesilaikymaAplinkos ministerijos siūlomos Aplinkos apsaugos įstatymo pataisos skirtos veiksmingiau užkirsti kelią aplinkosauginių reikalavimų pažeidimams, sustiprinti įrenginių, kuriems eksploatuoti reikia leidimo – Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės arba taršos, aplinkosauginę kontrolę, daugiau surinkti ir sutvarkyti pavojingosioms atliekoms priskiriamų alyvos atliekų, aktyviau įtraukti visuomenę priimant aplinkosauginius sprendimus. 

Lietuva pradeda naują valstybės valdomų įmonių pertvarkos etapą

etapaTrečiadienį Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam planui, pagal kurį rengiamasi pertvarkyti arba centralizuoti valstybės valdomas įmones. Planuojama, kad po pertvarkos iš dabartinių 47 valstybės valdomų įmonių turėtų likti ne daugiau kaip 35. Taip pat keisis daugumos įmonių statusas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode