Vašingtone V. Zelenskis tikisi išsklaidyti jaučiamą karo nuovargį

nuovargiUkrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį antrą kartą lankosi Vašingtone, siekdamas gauti naujos pagalbos kovai su Rusijos invazija, nors JAV įstatymų leidėjai jau, regis, ima jausti karo nuovargį.

V. Zelenskis vyks į Baltuosius rūmus derybų su prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) ir į Pentagoną tartis dėl daugiau ginklų, įskaitant ilgesnio nuotolio raketas, kad sustiprintų Ukrainos pajėgas.

Kalnų Karabacho separatistams pasidavus, Azerbaidžanas skelbia pergalę

 pergaleAzerbaidžanas trečiadienį pareiškė, kad pirmą kartą per kelis dešimtmečius susigrąžino separatistinio Kalnų Karabacho kontrolę po to, kai armėnų separatistai sutiko sudėti ginklus po karinės operacijos, per kurią, jų teigimu, žuvo 200 žmonių.

Neįtikėtinai greitas separatistų pasipriešinimo numalšinimas yra didelė Azerbaidžano prezidento Ilhamo Alijevo (Ilchamo Alijevo) pergalė siekiant, kad Baku vėl kontroliuotų regioną, kuriame gyventojų daugumą sudaro armėnai.

Penki Irano išlaisvinti amerikiečiai atvyko į JAV

islaisPenki amerikiečiai, kuriuos Iranas išlaisvino per itin svarbų apsikeitimą kaliniais, antradienį grįžo į Jungtines Valstijas ir susitiko su artimaisiais.

Lėktuvas su išlaisvintais asmenimis atskrido į karinį aerodromą Fort Belvuare į pietvakarius nuo Vašingtono.

V. Zelenskis: Rusijos kaimynėms iškilęs pavojus

pavojusUkrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje įspėjo, kad Rusijos kaimynėms yra iškilęs pavojus, bandydamas įtikinti skeptiškai nusiteikusias besivystančias šalis, kad jos yra suinteresuotos Kyjivo pergale.

Izraelio kariai nužudė tris palestiniečius Vakarų Krante ir vieną Gazos Ruože

kranteIzraelio pajėgos antradienį per patikrą su dronu Džanino pabėgėlių stovykloje okupuotame Vakarų Krante nužudė tris palestiniečius, o per susirėmimus Gazos Ruožo pasienyje žuvo dar vienas žmogus, pranešė palestiniečių pareigūnai.

Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Džanine, palestiniečių ginkluotų grupuočių tvirtovėje, žuvo „trys kankiniai“. Anksčiau skelbta apie du žuvusiuosius.

L. Austinas: Ukraina daro stabilią kontrpuolimo pažangą, netrukus gaus tankų „Abrams“

austinasJungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas) antradienį pareiškė, kad Ukraina daro stabilią kontrpuolimo prieš įsiveržusias Rusijos pajėgas pažangą.

„Kontrpuolime ir toliau daroma nuolatinė pažanga. Drąsūs Ukrainos kariai pralaužia smarkiai įtvirtintas Rusijos agresijos armijos linijas“, – sakė jis Vokietijoje prasidedant Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikimui.

Rusija teigia sunaikinusi dronų okupuotame Kryme, Juodojoje jūroje ir pasienio regionuose

krymeRusija ketvirtadienį pranešė sunaikinusi dvi dešimtis Ukrainos bepiločių orlaivių ir katerių okupuotame Krymo pusiasalyje, Juodojoje jūroje bei dviejuose savo pasienio regionuose.

Krymas buvo Ukrainos taikinys per visą Rusijos plataus masto karo laikotarpį, tačiau pastaruoju metu išpuoliai suintensyvėjo Kyjivui žadant susigrąžinti šį Juodosios jūros pusiasalį.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode