Dėl COVID-19 pandemijos Tokijo olimpiada vyks be žiūrovų arenose

Tokijo olimpiada, jau atidėta metams dėl koronaviruso pandemijos, vyks be žiūrovų Japonijos sostinės stadionų tribūnose, ketvirtadienį nutarė organizatoriai po pasitarimo su vietos administracijų, vyriausybės, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) bei Tarptautinio paralimpinio komiteto (TPK) pareigūnais.

 

„Pasiekėme susitarimą, kad jokių žiūrovų Tokijo [olimpiados] centruose nebus“, – po derybų informavo Japonijos sporto ministrė Tamayo Marukawa (Tamajo Marukava).

Dauguma olimpinių rungčių vyks Tokijuje, bet kai kurios bus organizuojamos ne Japonijos sostinėje.

Pasak T. Murakavos, kituose rajonuose organizatoriai apsispręs dėl „konkrečių priemonių“ taikymo žiūrovams po pasitarimo su kiekvienu vietos gubernatoriumi atskirai.

Sporto aistruolių jau paprašyta laikytis atokiau maratono bėgimo ir ėjimo rungčių varžybų trasos, dėl Tokiją užplūdusių vasaros karščių perkeltos į šiaurinį Hokaido regioną. 

Didelė dalis olimpinio deglo nešimo šalyje taip pat vyko be žiūrovų, baiminantis užsikrėtimų COVID-19. 

Anksčiau ketvirtadienį Japonijos vyriausybė dėl koronaviruso pandemijos paskelbė naują ekstremaliąją padėtį Tokijuje, galiosiančią per visas olimpines žaidynes.

Iki liepos 23-ąją numatytos olimpiados atidarymo ceremonijos likus dviem savaitėms, COVID-19 atvejų sostinėje daugėja, o užkrečiamesnės koronaviruso delta atmainos, šiuo metu nulemiančios maždaug 30 proc. visų atvejų, plitimas išgąsdino pareigūnus.

Pandeminio koronaviruso plitimas sužlugdė planus į olimpinių varžybų vietas įleisti iki 10 tūkst. japonų žiūrovų. Tai reiškia, kad Tokijo olimpiada taps pirmąja per visą istoriją, vyksiančia už uždarų durų.

„Įvesime ekstremaliąją padėtį Tokijuje, – per vyriausybės pasitarimą dėl kovos su pandemija paskelbė premjeras Yoshihide Suga (Jošihidė Suga). – Šis periodas tęsis iki rugpjūčio 22-osios.“

Žaidynės truks nuo liepos 23-osios iki rugpjūčio 8-osios. Paskelbus ekstremaliąją padėtį galioja kiek švelnesni apribojimai nei įvedus visuotinį karantiną.   

Vyriausybė gali anksčiau atšaukti ekstremaliąją padėtį, „jei bus aiškus vakcinų poveikis ir matysis padėties dėl lovų ligoninėse gerėjimas“, sakė Y. Suga.

Anksčiau ketvirtadienį už Japonijos atsaką į pandemiją atsakingas ministras Yasutoshi Nishimura (Jasutošis Nišimura) įspėjo, kad naujų COVID-19 atvejų sostinėje daugėja.

„Augant žmonių judėjimui užkrečiamesnė [koronavruso] delta atmaina dabar nulemia maždaug 30 proc. atvejų. Šis [skaičius] turėtų dar didėti“, – pridūrė jis.

Pagal ekstremaliosios padėties taisykles baruose ir restoranuose bus draudžiamas alkoholis, jie turės darbą baigti iki 20 valandos. Renginiai, pavyzdžiui, koncertai ir konferencijos, turės baigtis iki 21 valandos.

Svarbu tai, kad renginiuose galės dalyvauti ne daugiau kaip 5 tūkst. žiūrovų ar, mažesnių objektų atvejais, 50 proc. juose tilpti galinčių žiūrovų.

Japonijoje COVID-19 protrūkis iki šiol buvo palyginti nedidelis; nuo šios ligos šalyje mirė maždaug 14,9 tūkst. žmonių, o griežto karantino buvo išvengta. Tačiau vakcinavimo kampanija Japonijoje vyksta lėtai ir kol kas visiškai yra paskiepyta tik kiek daugiau nei 15 proc. gyventojų.

Šalyje kilo susirūpinimas, kad delta atmaina gali sukelti naują užsikrėtimų bangą, galinčią greit išeikvoti vietos medicinos išteklius.

Žiūrovams iš užsienio jau anksčiau buvo uždrausta atvykti į olimpiadą, o praėjusį mėnesį organizatoriai paskelbė, kad japonų žiūrovų skaičių apribos 10 tūkst. arba 50 proc. jiems skirtų vietų.

Tačiau organizatoriai anksčiau pripažino, kad šis skaičius gali būti dar labiau sumažintas, ir sakė, kad žaidynės net galėtų vykti už uždarų durų, jei epidemiologinė padėtis pablogėtų ir Tokijuje būtų įvesti griežtesni suvaržymai.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode