Lietuvos šaulys – Pasaulio taurės etapo nugalėtojas

Vilnietis Virgilijus Grybė savaitgalį Latvijoje po ypač atkaklios kovos tapo FITASC „Compak sporting“ šaudymo Pasaulio taurės etapo nugalėtoju ir Latvijos didžiojo prizo (Grand Prix) laimėtoju.

„Buvo labai karšta – ir oro, ir atkaklumo prasme. Įdomios taikinių kombinacijos ir labai įdomi pabaiga. Labai džiaugiuosi, kad pavyko Lietuvai iškovoti pergalę“, - sakė V. Grybė, prieš tai Rusijoje patekęs tarp 10  taikliausių Europos šaulių.

Šaudymo į skriejančius taikinius pagal „Compak Sporting“ taisykles Rezeknės mieste vyko dvi dienas. Per jas 124 šauliai iš 7 valstybių stengėsi numušti 200 taikinių. Šaudymo akademijai „VG Shooting Academy“ vadovaujantis V. Grybė, kaip ir Kipro atstovas Miltiadous Lefkios bei lenkas Remigiuszas Wlodarczykas po 8 serijų turėjo po 185 taškus. Papildoma serija nugalėtojo neišaiškino, nes lietuvis ir kiprietis numušė po 19 taikinių (lenkas – 14). Papildomą penktą dupletą V. Grybė laimėjo vieno taiklaus šūvio persvara – 8:7.

Tarp dešimties geriausių varžybų šaulių pateko ir dar tu Lietuvos atstovai. Nerijus Vaitekūnas su 180 numuštų taikinių užėmė penktąją vietą, o Žygimantas Šimaitis – septintąją (178 taškai). Iš viso varžybose Latvijoje dalyvavo 28 šauliai iš Lietuvos.

Naglis Balašaitis iškovojo antrąją vietą jaunių klasėje (164 taškai), o Vidūnas Mekšrūnas pelnė sidabro medalį tarp veteranų (144 taškai).

„Compak Sporting” – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse rungtis, kai vienoje linijoje  3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF). Neseniai ji tapo Lietuvos sportingo federacija.

Autoriaus nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode