Monstrišką dublį surinkęs D. Sabonis pakartojo atkovotų kamuolių rekordą

Baudos aikštelėje jokio pasipriešinimo nesutikęs Domantas Sabonis pirmą kartą karjeroje per vienerias rungtynes pelnė bent 20 taškų ir atkovojo bent 20 kamuolių, tačiau net ir tokio titaniško lietuvio pasirodymo pasiekti pergalei buvo per mažai – „Indiana Pacers“ (6-3) namuose 117:125 (32:30, 21:26, 34:34, 30:35) nusileido „Phoenix Suns“ (7-3).

Kiek daugiau nei 41 minutę ant parketo praleidęs sunkiojo krašto puolėjas fiksavo sau neregėtus skaičius ir pirmą sykį karjeroje surinko dar įspūdingesnį dvigubą dublį „20-20“.

Domas pelnė 28 taškus (12/20 dvit., 0/4 trit., 4/8 baud.), atkovojo net 22 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 5 kartus pažeidė taisykles.

22 atkovoti kamuoliai – pakartotas karjeros rekordas. Tiek pat sykių žaidimo įrankį lietuvis buvo sugriebęs ir praėjusiame sezone prieš „Los Angeles Clippers“.

Įspūdingą „20-20“ dvigubą dublį aukštaūgis susirinko dar per pirmus tris rungtynių kėlinius – taip greitai tokių skaičių užfiksuoti nebuvo pavykę nė vienam „Pacers“ krepšininkui play-by-play eroje (nuo 1996-97 metų).

Taip pat tai buvo antros rezultatyviausios D.Sabonio rungtynės šiame sezone, tačiau „Bankers Life Fieldhouse“ areną krepšininkas palieka nuleista galva, mat pergalės – nėra.

Keturiais taškais – tokia didžiausia persvara aikštės šeimininkai pirmavo šių rungtynių metu antrajame kėlinyje (49:45), tačiau nuo šios akimirkos kontrolę į savo rankas perėmę svečiai iš Fynikso daugiau nė sykio varžovams neleido išsiveržti į priekį.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Pacers“ pavyko priartėti per vieną dvitaškį (96:98), tačiau atsivėrusios skylės gynyboje pražudė aikštės šeimininkus.

Indianapolio ekipa nesustabdė karjeros rungtynes sužaidusio Mikalo Bridgeso, kuris įprastai yra vertinamas už savo sugebėjimus gynyboje.

Puolėjas pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą ir pelnė net 34 taškus, o po rungtynių krepšininką deramai pasveikino ir komandos draugai. Jam sėkmingai talkino ryškiausia „Suns“ žvaigždė Devinas Bookeris, pridėjęs 25 taškus.

Be D.Sabonio „Pacers“ gretose pastebimas buvo ir Malcolmas Brogdonas (22 tšk., 9 rez. perd.), o Victoras Oladipo pasižymėjo galingu skrydžiu virš lanko.

„Indiana Pacers“: Domantas Sabonis 28 (22 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas 22 (9 rez. perd.), Justinas Holiday 17, Victoras Oladipo 16, Mylesas Turneris 15 (10 atk. kam., 4 blk), Dougas McDermottas 12.

„Phoenix Suns“: Mikalas Bridgesas 34 (6/8 trit.), Devinas Bookeris 25, Cameronas Johnsonas 16, Chrisas Paulas 15 (10 rez. perd.), Jevonas Carteris ir Jae Crowderis po 10.

Indianapolio ekipos dabar laukia labai rimtas iššūkis – per artimiausias 7 dienas sužaisti net penkerias rungtynes su Vakarų konferencijos ekipomis išvykoje.

Rytuose „Pacers“ šiuo metu užima trečią vietą. „Suns“ Vakarų konferencijoje kartu su „Los Angeles Lakers“ užima aukščiausias pozicijas.

Kiti šeštadienio rezultatai:

„Philadelphia 76ers“ – „Denver Nuggets“ 103:115 (T.Maxey 39 / G.Harrisas 21);

„Charlotte Hornets“ – „Atlanta Hawks“ 113:105 (T.Rozieras 23 / C.Reddishas 21);

„Washington Wizards“ – „Miami Heat“ 124:128 (G.Matthewsas 22 / T.Herro 31);

„Milwaukee Bucks“ – „Cleveland Cavaliers“ 100:90 (K.Middletonas 27 / A.Drummondas 26);

„Minesotta Timberwolves“ – „San Antonio Spurs“ po pratęsimo 122:125 (D.DeRozanas 38 / M.Beasley 29);

„Dallas Mavericks“ – „Orlando Magic“ 112:98 (T.Hardaway 36 / N.Vucevičius 30);

„Sacramento Kings“ – „Portland Trail Blazers“ 99:125 (M.Bagley 15 / CJ McCollumas 37).